Kurumdaki EtkinliklerSatranç: Öğrencilerin stratejik zekaları öne çıkarılarak bilgiyi kullanma ve sonuca ulaşma becerileri kazandırılır.

Scrabble: Sözcük dağarcığını zenginleştirmeye yönelik bu çalışma Türkçe derslerine de önemli katkı sağlar. Öğrenciler zevkli bir şekilde anadilin inceliklerini özümser.

Bahçe Oyunları: Yoğun enerji birikimi içerisinde olan öğrenciler uygun bahçe ortamında hem eğlenir hem de bedensel aktivitenin rahatlığını yaşarlar.

Kitap Okuma: Öğrenciler; hayal dünyalarını geliştirmek, düşünce ufuklarını genişletmek, dili doğru ve etkin bir şekilde kullanabilmek için kitapların dünyasıyla iç içe yaşarlar. Okuduğunu anlamak, anladığını anlatmak ve yorumlamak onların dil bilincini en üst noktaya taşır.

Eğitici Film Gösterimi: Görsel dünyanın olanaklarından yararlanılması amacıyla oluşturulan sinevizyon sistemiyle öğrencilerin yaşamın içine girmeleri sağlanır. Öğrencilerin yorumlarını değerlendirme tekniklerini sözlü ve yazılı anlatımla kullanmaları sağlanır.

Kişisel Gelişim: Öğrenciler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanlarının gözetiminde gerçekleştirilecek olan kişisel gelişim çalışmalarıyla özgüveni gelişmiş, iletişim kurabilen bireyler olarak yetişirler.

Yaratıcı Drama: Uzman öğretmenler dramatizasyon çalışmalarıyla öğrencileri yaşamın içine sokarak karşılaştırma yoluyla doğru davranış şekillerini gösterirler.

Resim ve El Sanatları: Öğrenciler renklerin ve şekillerin dünyasında yeteneklerini keşfederler. Resim sanatı çeşitli tekniklerle sunulur. El becerilerine yönelik çalışmalar yaptırılır. Bu çalışmalar belirli zamanlarda sergilenir.

Müzik: Öğrenciler ritm ve tempo birlikteliğinde ses eğitiminin temel özelliklerini öğrenerek yeteneklerini keşfederler.

Serbest Hobi Çalışmaları: Bireysel farklılıklar içerisinde olan öğrenciler ilgi alanları doğrultusunda çeşitli hobi çalışmalarına yönelirler. Kurumda bu yetenekler desteklenir, geliştirilir ve periyodik zamanlarda sergilenir.

Tarihi ve Kültürel Geziler: Yaparak ve yaşayarak öğrenmenin gerekliliği doğrultusunda, çeşitli tarihi ve kültürel gezilerle öğrenilenlerin pekişmesini sağlar.

Söyleşi ve Seminerler: Öğrencilere ve velilere yönelik söyleşi ve seminerlerle, uygulamalı eğitim hep birlikte yaşanmış olur.

Sınıf

Önceki Sayfa Sonraki Sayfa Anasayfaya Dön
Make your own free website on Tripod.com